Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům Sklené Teplice, Sklené Teplice Ubytování

Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům česká verze  Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům slovenská verzia  Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům english version  Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům deutsch version
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům
Název: sdílet Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům na Facebooku Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům
Ulice: Liečebné termálne kúpele, a.s.
Město: Sklené Teplice
PSČ: 966 03
Okres: Žiar nad Hronom
Kraj: Banskobystrický
Hory / Region: Pohronie
Rekreační středisko: Lázně Sklené Teplice
Stát: Slovensko
Kapacita: 28
Typ: Penzion
Počet hvězdiček: 3
Počet podlaží: 2
Nadmořská výška: 400 m
Cena od: EUR

ukázat na mapě     E-mail: lazne-sklene-teplice-hotel-goetheho-dum-sklene-teplice@penzion-hotel.cz

Popis:


Lázně Sklené Teplice ubytovaní lázeňské služby v hotelu Goetheho dom, v lázních Sklené Teplice...

 

Vítáme Vás na stránce léčebných termálních lázní - Sklené Teplice . Naše lázně využívají léčivou termální vodu , bohatou na minerály , které blahodárně působí zejména na pohybové ústrojí . Ojedinělý je jeskynní termální koupel " Parenica " , který se řadí mezi evropské unikáty . Každé ráno naplňujeme jeskynní parní lázeň čistou absolutně přírodní vodou přímo z horkého pramene . V areálu akciové společnosti - Léčebné termální lázně se nachází pět léčebných lázeňských domů , centrální recepce , kavárna Kursalon a objekty, ve kterých se poskytují jednotlivé procedury.

Lázně Sklené Teplice Goethe dům je nově zrekonstruovaný dvoupodlažní lázeňský penzion v blízkosti lázeňského parku s kapacitou 28 lůžek má ubytování vyššího standardu. Ubytování je ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích, k dispozici jsou 2 apartmány . Pokoje jsou zařízeny v zámeckém stylu a jsou vybaveny sprchou , WC , TV, telefonem a ledničkou .

Přímo v hotelu
Goethe dům se nachází termální bazén a vodoléčebné procedury . Na stravu se dochází do nedalekého Penzionu Lenka ( přibl. 100 m ). Parkování je bez poplatků přímo u budovy Goetheho domu .

Lázně Sklené Teplice leží na úpatí Štiavnických vrchů v nadmořské výšce 400m, v překrásné idylické lesnaté údolí, kterým protéká potok Teplá.

Nejslavnější události v Sklených Teplicích se udály v roce 1786 . Nejvýznamnější osvícenský vědec Ignác Anton von Born spustil do provozu amalgamace hu v této obci a následně uspořádal kongresové setkání mnoha významných světových vědců . Na kongresu představil svou metodu tzv. . Bornovy nepřímé amalgamace - chemického postupu , při kterém rtu navazuje na sebe částečky vzácných kovů. Na tomto významném kongresu se zúčastnil i slavný básník J. W. Goethe .

V současnosti ve Sklených Teplicích vyvěrá 14 pramenů s teplotou od 37 ° C do 52,3 ° C. Využívají se i umělé hloubkové vrty a studny až do hloubky 1600m . Jsou to nejvýznamnější prameny vulkanického pásma.


Typy pokojů
2 lůžkovýapartmán
142

Vybavení pokojů: koupelna se sprchou, WC na pokoji, lednice, TV, telefon

Základní informace: Informační služba, lékařská služba v dosahu, parkovací plocha v areálu

Počet podlaží: 2

Nadmořská výška: 400 m

Dostupnost střediska:

Ceník ubytování:
Měna: EUR

Ceny zahrnují:

Lázeňské služby:Popis lázeňského zařízení: Liečebné termálne kúpele a.s. Sklené Teplice poskytujú relax vo forme vožnopredajných kúpežov, masáží a iných procedúr.

Termálny kúpež v jaskyni je európskym unikátom. Liečivá voda s teplotou 42°C pôsobí blahodárne na pohybové ústrojenstvo a umožňuje dokonalé uvožnenie celého organizmu po celodennom psychickom alebo fyzickom vypätí.

Saunový svet v kúpežnom dome Relax Thermal poskytuje trojhodinový relax na posilnenie imunitného systému. Sú tu 3 parné aromasauny v antickom štýle, fínska sauna, sprchová oáza s vedrami odvahy, infrasauna na prehriatie kĺbov, žadopád a tepidárium s troma vyhrievanými kamennými kreslami. Sauny sú spojené termálnym bazénom o rozmeroch 12 x 4m.

K dispozícii je aj vertikálne solárium, sožná jaskyňa s výnimočnou bakteriologicky čistou mikroklímou, prístroje na formovanie postavy a zoštíhžovanie problematických partií a odstraňovanie celulitídy.

Takisto sa u nás môžete zregenerova počas kvalitných masáží, ako je indická krážovská olejová masáž, masហlávovými kameňmi s havajským olejom alebo počas reflexnej masáže, či masírovaní na masážnom kresle.

Liečebné termálne kúpele a.s. Sklené Teplice disponujú hypertermálnou minerálnou vodou s vysokým obsahom magnézia a kalcia, ktorá predurčuje naše kúpele na liečenie týchto indikačných skupín: VI / 1,2,3,4,7,8,9,10,11,12 I VII / ,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 I XII / 4, 8

Kúpežní hostia s návrhom na kúpežnú starostlivos typu A doplácajú 1,66 € na deň + 0,50 € kúpežný poplatok na osobu/ deň. Držitelia zlatej a striebornej Jánskeho plakety sú v prípade kúpežného návrhu typu A oslobodení od denného poplatku 1,66 €. Doplatky v prípade kúpežných hostí s návrhom na kúpežnú starostlivos typu B sú uvedené v časti Cenníky.

Naše termálne kúpele (jaskynný parný kúpež, Spoločenský kúpež v Goetheho dome, Banský kúpež aj Centrálny kúpež) sú plnené absolútne prírodnou liečivou vodou, ktorá výrazne zlepšuje zdravotný stav našich kúpežných hostí.

MASÁŽE KLASICKÉ
Klasická masáž: Uvožnenie svalstva a prekrvenie organizmu. Masហcelého tela s vonnými olejmi trvá 30 min. Čiastočná masហ(chrbát a šija) je v dĺžke 15 min.
Reflexná masហchodidiel: Prevádza sa manuálne na chodidle, končekmi prstov bez masážneho prostriedku. Najprv sa uvožnia chodidlá jemnou masážou, potom nasleduje tzv. základná vyčisovacia masហ(pomáha vylúči z organizmu toxíny) a ďalej masហzameraná na stimuláciu zón, ktoré súvisia s neuveritežným množstvom telesných orgánov, funkcií a systémov. Dĺžka masáže je 40 min.
Masážne kreslo: Kreslo sa vyznačuje elegantným vzhžadom a najmodernejšou technológiou. Zastupuje maséra a po termálnom kúpeli ponúka klientovi príjemný zážitok z masáže.

JASKYNNÝ PARNÝ KÚPEź: Tento európsky unikátny kúpež je vytvorený v prírodnej jaskyni s hypertermálnou minerálnou vodou s vysokým obsahom magnézia a kalcia. Liečivá voda s teplotou 42°C pôsobí blahodárne na pohybové ústrojenstvo.
Parný kúpež trvá max. 20 min. Po kúpeli nasleduje polhodinový zábal a relax na masážnom kresle. Pozn.: Jaskynný parný kúpež nie je vhodný pre osoby do 12 rokov a pre osoby s vysokým krvným tlakom a srdcovo-cievnymi ochoreniami.

SAUNOVÝ SVET: Saunový svet poskytuje trojhodinový relax na posilnenie imunitného systému. Sú tu 3 parné aromasauny v antickom štýle, fínska sauna, sprchová oáza s vedrami odvahy, infrasauna na prehriatie kĺbov, žadopád a tepidárium s troma vyhrievanými kamennými kreslami. Sauny sú spojené termálnym bazénom o rozmeroch 12 x 4m. K dispozícii sú aj masážne relaxačné kreslá.

WHIRLPOOL, OZONOTERAPIA
Whirlpool: Celotelová masហvodnými tryskami vo vani s teplotou vody 36°C zlepšuje krvný obeh, tlmí bolesti a behom niekožkých minút uvožní svaly unavené po fyzickej alebo psychickej záaži. Pobyt vo vani trvá 15 min, max pre 3 osoby.
Ozonoterapia: Ozonoterapia je procedúra, ktorá využíva štiepenie ozónu na kyslík, ktorý aktívne pôsobí na pokožku a má výrazne omladzujúce a regeneračné účinky. Je výbornou prevenciou bunkového starnutia. Procedúra sa vykonáva buď v plavkách alebo priamo na obnažené telo. Trvá 25 min.

PODVODNÁ MASÁŽ, VÍRIVÁ KASKÁDA
Podvodná masáž: Subaquálna masហsa prevádza usmerňovaným prúdom vody na vežké svalové skupiny (stehná, zadok) a na oblas krížov a bedrových kĺbov. Vykonáva sa vo vani pod vodou. Dĺžka procedúry je 15 min. Posledný vstup je o 18:00 hod.
Vírivá kaskáda: Vírivá kaskáda sa vykonáva jemnou masážou pomocou trysiek po stranách v špeciálnej vani. Teplota liečivej vody je nad 37°C. Procedúra trvá 15 min a má výrazné ozdravujúce aj relaxačné účinky. Posledný vstup je o 18:00 hod.

KÚPEź MÁRIE TERÉZIE
Kúpež Márie Terézie: Termálny liečivý minerálny kúpež v novozrekonštruovanom bazéne v antickom štýle sa nachádza v Kúpežnom dome Central. Teplota vody je 37°C a 39°C, takže je vhodná aj pre žudí s vysokým krvným tlakom a deti. Liečivá voda pôsobí blahodárne na pohybové ústrojenstvo. Počas chladných mesiacov je k dispozícii aj vonkajší bazén s horúcou termálnou vodou, ktorý je prepojený s Kúpežom Márie Terézie. Kúpež trvá 30 min, po kúpeli nasleduje zábal a relax.
Banský kúpež: Termálny minerálny kúpež s teplotou 36°C je vhodný na cvičenie vo vode. Rozmery bazéna sú 8 x 7m a jeho hĺbka je 1,2 m. V určených hodinách pre ubytovaných hostí je vstup zdarma.

RAŠELINOVÉ ZÁBALY, LYMFODRENÁŽ
Rašelinové zábaly: Príjemne teplé rašelinové pláty sa používajú na prehriatie svalov na chrbte alebo v krížovej oblasti. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20-30 min. Posledný vstup je o 18:00 hod.
Prístrojová lymfodrenáž: Tlaková masហpomocou drenážnych nohavíc s 12 komorami, postupne napúšanými vzduchom. Zlepšuje metabolizmus celého organizmu, napomáha znižovaniu telesnej hmotnosti, zoštíhžovaniu problematických partií, odstraňovaniu celulitídy a lymfatických opuchov. Pri kŕčových žilách sa neodporúča. Dĺžka procedúry je 45 min.

Lázeňské služby: Lázeňský hotel / dům, Lázně

Procedury léčení: Masáže, Koupele

Léčba nemocí indikace: Pohybové ústrojí, Pooperační, poúrazové stavy a rekondice, Reumatózna artritida a její obměny

Lázeňské pobyty:


Název: KÚPELE NA SKڊKU / 3 – 6 nocí (žubovožne)


Číslo: 034

Popis:

KÚPELE NA SKÚŠKU / 3 – 6 nocí (žubovožne)

Doba pobytu: podža vožných izieb žubovožne 3 – 6 nocí
Stravovanie: plná penzia, raňajky formou švédskych stolov
Procedúry: v cene lekárska prehliadka, 2 procedúry/deň
Nástup: začiatok pobytu (večerou) okrem soboty, koniec (obedom)
Deti: do 3 rokov zdarma, do 12 rokov 30% zžava (bez kúp.proc.)
Pre deti od 3 – 6 rokov materská škola 3,32 € ( 100,- Sk ) /deň Po-Pia 8-15.30h

Príplatok za neobsadené lôžko na 2-lôžkovej izbe je 30% z ceny pobytu. Daň za ubytovanie (kúpežný poplatok obci Sklené Teplice) je 0,50 € / osoba / noc.

ubytovanie typ izby
penzióny Lenka, Park, Relax – bez balkóna 1/2 42,00
Goetheho kúpežný dom, Relax – s balkónom 1/2 46,00
Apartmány 1/2 53,00


Počet dnů: 3 - 6

Cena pobytu:
DatumjednolůžkovýdvoulůžkovýMěna
1.1 - 31.1242 - 46€ 

Název: OZDRAVUJÚCI POBYT / min 7 nocí (od nedele)


Číslo: 035

Popis:

OZDRAVUJÚCI POBYT / min 7 nocí (od nedele)

Doba pobytu: 7 - 21 dní
Stravovanie: plná penzia, raňajky formou švédskych stolov
Procedúry: po lek. prehliadke (2 až 3/deň) spolu 15 proc./týž
Nástup: v nedežu (večerou), alebo v pondelok lek.prehl. (obedom)
Deti: do 3 rokov zdarma, do 12 rokov 30% zžava (bez kúp.proc.)
Pre deti od 3 – 6 rokov materská škola 3,32 € ( 100,- Sk ) /deň Po-Pia 8-15.30h

Akcia: objednávka 14 nocí = cena za 13 nocí
Akcia: objednávka 21 nocí = cena za 19 nocí

ubytovanie typ izby
penzióny Lenka, Park, Relax – bez balkóna 1/2 39,50
Goetheho kúpežný dom, Relax – s balkónom 1/2 42,00
Ústredný dom 1/2 29,00
Apartmány 1/2 49,00


Počet dnů: 7

Cena pobytu:
DatumjednolůžkovýdvoulůžkovýMěna
1.1 - 31.1239 - 42€ 

Název: VÍKENDOVÝ POBYT / 2 noci (od piatku do nedele)


Číslo: 036

Popis:

VÍKENDOVÝ POBYT / 2 noci (od piatku do nedele)

Doba pobytu: piatok - nedeža
Pobyt obsahuje: plná penzia, raňajky formou švédskych stolov
v cene 1x jaskynný kúpež, 1x masaž, 1x termálny kúpež, 1x vodoliečba,
1 x wellness saunový svet

Nástup: v piatok (večerou), končí v nedežu (obedom)
Deti: do 3 rokov zdarma, do 12 rokov 30% zžava (bez kúp.proc.)

ubytovanie typ izby
penzióny Lenka, Park, Relax – bez balkóna 1/2 53,00
Goetheho kúpežný dom, Relax – s balkónom 1/2 58,00
Apartmány 1/2 64,00


Počet dnů: 2

Cena pobytu:
DatumjednolůžkovýdvoulůžkovýMěna
1.1 - 31.1253 - 58€ 

Název: RELAXAČNÝ POBYT / min. 7 nocí (od nedele)


Číslo: 037

Popis:

RELAXAČNÝ POBYT / min. 7 nocí (od nedele)

Doba pobytu: 7 - 21 dní
Pobyt obsahuje: polpenzia, raňajky formou švédskych stolov + večera
po lek. prehliadke 2 procedúry na deň, t.j. 14 procedúr / týždeň,
1 x vstup do wellness saunového sveta
Nástup: v nedežu (večerou), alebo v pondelok lek.prehl. (obedom)
Deti:do 3 rokov zdarma, do 12 rokov 30% zžava (bez kúp.proc.)
Pre deti od 3 – 6 rokov materská škola 3,32 € ( 100,- Sk ) /deň Po-Pia 8-15.30h

Akcia: objednávka 14 nocí = cena za 13 nocí
Akcia: objednávka 21 nocí = cena za 19 nocí

ubytovanie typ izby
penzióny Lenka, Park, Relax – bez balkóna 1/2 37,00
Goetheho kúpežný dom, Relax – s balkónom 1/2 39,50
Ústredný dom 1/2 26,50
Apartmány 1/2 46,50


Počet dnů: 7

Cena pobytu:
DatumjednolůžkovýdvoulůžkovýMěna
1.1 - 31.1227 - 39,50€ 

Název: ODDYCHOVÝ POBYT od nedele do štvrtka / 4 noci


Číslo: 038

Popis:

ODDYCHOVÝ POBYT od nedele do štvrtka / 4 noci

Doba pobytu: 7 - 21 dní
Pobyt obsahuje: plná penzia, raňajky formou švédskych stolov
po vstupnej lek. konzultácii 2 procedúry na deň
Nástup: v nedežu (večerou), končí vo štvrtok (obedom)
Deti:do 3 rokov zdarma, do 12 rokov 30% zžava (bez kúp.proc.)
Pre deti od 3 – 6 rokov materská škola 3,32 € ( 100,- Sk ) /deň Po-Pia 8-15.30h

ubytovanie typ izby
penzióny Lenka, Park, Relax – bez balkóna 1/2 36,00
Goetheho kúpežný dom, Relax – s balkónom 1/2 39,50
Apartmány 1/2 43,00


Počet dnů: 4

Cena pobytu:
DatumjednolůžkovýdvoulůžkovýMěna
1.1 - 31.1236 - 39,50€ 

Stravování:

Služby:Konferenční kapacity:

Fotogalerie (19):


Lázně Sklené Teplice hotel Goetheho důmLázně Sklené Teplice hotel Goetheho důmLázně Sklené Teplice hotel Goetheho dům
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2019 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com